Suteikti galimybę silpnaregiams ir neregiams bei klausos ir kalbos negalią turintiems asmenims be papildomos pagalbos saugiai judėti stotyje ir traukinyje, rasti norimus objektus ir gauti keleiviams teikiamas paslaugas

Silpnaregiams ir neregiams bei klausos ir kalbos negalią turintiems asmenims be papildomos pagalbos nėra galimybių patiems saugiai judėti stoties teritorijoje ir rasti reikiamus objektus, kaip maitinimo paslaugas tiekiančias įstaigas ar kioskus, bilietų kasas, tualetus ar būsimus bilietomatus. Taip pat, be papildomos pagalbos sudėtinga saugiai  judėti peronuose, įlipti ar išlipti iš traukinio, kelionės metu orientuotis jo maršrute. Taktilinis žymėjimas neapima viso kelio nuo silpnaregio ar neregio keleivio atvykimo iki geležinkelio stoties parkavimo vietos, iki įlipimo į traukinį. Taip pat, taktilinis žymėjimas nėra pakankamas, norintiems savarankiškai nusipirkti bilietą ar pasinaudoti kitomis keleiviams teikiamomis paslaugomis be papildomos pagalbos.

Šiuo metu traukiniuose nėra įdiegta vaizdinė kelionės maršruto informavimo sistema, kuri vaizdiniu būdu teiktų informaciją apie artėjančias stoteles ir stotis, sudarytų sąlygas klausos ir kalbos negalią turintiems asmenims orientuotis kelionės maršrute.  Taip pat, trūksta priemonių kelionės traukiniu metu aptarnaujančiam personalui komunikuoti ir atliepti klausos ir kalbos negalią turinčių asmenų poreikius.

Siekiama rasti būdą suteikti silpnaregiams ir neregiams bei klausos ir kalbos negalią turintiems asmenims galimybę savarankiškai judėti stotyje ir traukinyje, jiems suprantamu būdu informuoti apie atstumą iki norimo objekto ir kelyje galimas sutikti kliūtis.

Svarbu: nuo 2024 m. bus baigtas projekto „Stočių informavimo sistema“ įgyvendinimas, kurio metu bus sukurtos vaizdinės ir garsinės priemonės stotyse ir traukiniuose. Būtina išanalizuoti ir rasti trumpalaikius sprendimus klausos negalią turintiems keleiviams saugiai judėti stotyje ir be papildomos pagalbos keliauti norimais maršrutais.

Jeigu turite klausimu apie iššūkį, palikite komentarą žemiau.

Categories

Leave a Reply

Required fields are marked

logo-3

Susisiekite!

2020 visos teisės saugomos
Sukurta 3tm.lt

Skip to content